Hui Įtakos taškai arba Sankirtos taškai ir Gao Wu Komandos arba Kontrolės taškai

Tai tos vietos, kur Zang, Fu, Či, kraujo, sausgyslių, gyslų, kaulų, smegenų Džing (Jing) Či susikerta ir kurios gali būti naudojamos gydymui.

Šie taškai dažnai  naudojami lėtinėms ligoms gydyti

Iš viso yra 8 tokie taškai ant torso ir galūnių 

Kepenų 13 yra Zang organų Įtakos taškas

Ren 12 yra Fu organų Įtakos taškas

Ren 17 yra Či Įtakos taškas

Šlapimo Pūslės 17 yra kraujo Įtakos taškas

Tulžies  Pūslės 34 yra sausgyslių, raiščių ir sąnarių Įtakos taškas

Plaučių 9 yra kraujagyslių  Įtakos taškas

Šlapimo Pūslės 11 yra kaulų Įtakos taška

Tulžies Pūslės 39 yra čiulpų Įtakos taškas

Kepenų 13 Džang Men (Zhang Men 章門) „Užbaigties Vartai“ yra prie vienuolikto šonkaulio laisvo galo, tame pačiame lygyje kaip Žen (Ren) 9. Kepenų 13 taškas yra Zang organų Hui taškas. Šis taškas gali gydyti visų Zang organu  lėtines  ligas, bet ypač Kepenų ir Blužnies.

Šis taškas taip pat yra Blužnies priekinis Mu taškas.

Žen (Ren) 12 Džong Van (Zhong Wan 中皖) „Vidurinė Ertmė“ yra 4 cun virš bambos. Ren 12 taškas yra Fu organų Hui taškas. Šis taškas gali gydyti visų Fu organų  ligas, bet ypatingai Skrandžio  ir Storųjų Žarnų ligas. Šis taškas taip pat yra Skrandžio priekinis Mu taškas.

Žen (Ren) 17 Dan Džong (Dan Zhong 膻中) „Krūtinės Vidurys“ yra ant krūtinkaulio, ketvirtos tarpšonkaulinės erdvės lygyje. Jis yra Či Hui taškas. Šis taškas labai tinka bet kokiems Či sutrikimams, pvz.: užgulta krūtinė, dusimas, žagsėjimas, astma, raugėjimas, pykinimas. Šis taškas taip pat yra Perikardo priekinis Mu taškas.

Šlapimo Pūslės 17 Ge Šu (Ge Shu 膈兪) „Perkirtos/ Diafragmos Šu“ yra 1.5  cun nuo Du, krūtinės 7 slankstelio apatinės ribos lygyje. Šlapimo Pūslės 17 taškas yra kraujo Hui taškas. Šis taškas tinka bet kokiems kraujo apytakos sutrikimams gydyti, pvz. kraujavimui, mažakraujystei, arba kraujo sustingimui. ŠP 17 taškas tonizuoja kraują, išjudina kraują  ir stabdo kraujavimą.

Tulžies Pūslės 34 Yang Ling Quan 陽陵泉 „Jang Kalvos Šaltinis“ yra įdubime į priekį ir žemiau nuo šeivikaulio galvos. Tulžies  Pūslės 34 taškas yra sausgyslių, raiščių ir sąnarių Hui taškas. Šis taškas gali būti naudojamas gydyti tokioms ligoms, kaip: paralyžius, raumenų spazmai, raumenų atrofija, reumatas (Bi sindromas), peties sąnario skausmas. 

Plaučių 9 taškas Tai Juan (Tai Yuan 太淵) „Didžioji Praraja“ yra ant riešo, lateralinėje stipinkaulio arterijos pusėje. Plaučių 9 taškas yra kraujagyslių Hui taškas. Šis taškas gali būti naudojamas gydyti tokios sutrikimams, kaip: aterosklerozė, kraugyslių uždegimas. 

Šlapimo Pūslės 11 Da Džu (Da Zhu 大杼) „Didysis Gabentojas“ yra 1.5  cun nuo Du, krūtinės 1 slankstelio apatinės ribos lygyje. Šlapimo Pūslės 11 taškas yra kaulų  Hui taškas. Šis taškas gali būti naudojamas kaulų  ligų  gydymui, pvz.: sąnarių skausmui, kaulų skausmui, kaklo, pečių, galūnių, kaulų skausmui. Jis labai gerai osteoporozei. 

Tulžies Pūslės 39 Šuan Džong (Xuan Zhong 懸鐘) „Kabantis Varpas“ yra 3 cun virš išorinės kulkšnies, ant priekinės šeivikaulio ribos. Tulžies Pūslės 39 taškas yra čiulpų Hui taškas. Šis taškas yra naudojamas po insulto, paralyžiui, atrofijai ( Wei Zheng), anemijai, skausmui, smegenų ligoms, nervų sistemos ligoms.

Hui taškai yra naudojami gydyti tam tikros kūno dalies simptomams nepriklausomai nuo TKM diagnozės ( perteklius-trūkumas, išorinis-vidinis, šaltis -karštis, Yin-Yang)

Gao Wu Komandos arba Kontrolės taškai: 

Skrandžio 36 yra pilvo Komandos taškas 

Šlapimo Pūslės 40 yra nugaros Komandos taškas

Storųjų Žarnų 4 yra veido ir burnos Komandos taškas

Du 26 yra taškas nualpimui

Plaučių 7 yra pakaušio Komandos taškas

Perikardo 6 yra krūtinės, skrandžio Komandos taškas

Sukūrė sveikatoseliksyras

Gimusi Lietuvoje, gyvenanti Kalifornijoje, užsiimanti kinų medicina... Studijavusi psychologiją, biologiją, tradicinę kinų mediciną... Naudojanti vaistažoles, akupunkturą, Reiki... Mano tikslas padeti jums padėti sau. Žmogaus kūnas labai išmintingas, tik reikia jam netrukdyti ir kartais priminti, atverti vartus dangiškiems gydantiems syvams... Pagaliau :) prisijungiau prie virtualios erdvės, kad įdečiau savo mintis ir, svarbiausia, išgirsti jus - bendraminčius...

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: